Gajewo, ul. Suwalska 6e
11-500 Giżycko
Phone: +48 87 428 20 14
Phone: +48 87 428 33 71
Mobile: +48 600 972 562
email: omegi@akwen.pl 

 

AKTUALNOŚCI

OFERTA
REFERENCJE
OMEGI
GALERIA
KALENDARIUM
PORT EKO-MARINA
KONTAKT
INFORMACJE
 
 GIŻYCKIE OMEGI - JACHTY OMEGA
Posiadamy 40 nowych łódek klasy Omega, (spełniające przepisy klasy omega-standard). Jachty stacjonują na terenie giżyckiego portu EKO-MARINA.
Wszystkie jachty są jednakowe, z jednej formy, jednakowych materiałów, identyczne kolory (biało-zielone), takielunki i żagle, każda śrubka czy bloczek są jednakowe. Daje to jednakowe - równe szanse na zwycięstwo w regatach dla każdego. Łódki zostały dodatkowo wyposażone w rolery do foka.
 
OMEGA STANDARD

Konstrukcja: hybrydowa, szczelna, z materiałów renomowanych producentów i przede wszystkim bezpieczna, nie zatonie. Jachty zrobione są naprawdę solidnie.
 
 -
kadłub - laminat poliestrowo szklany
 - pokład - laminat poliestrowo szklany z przekładką z pianki PCV
 - owręż/kratownica przednia i tylna usztywniają także skrzynie mieczową
 - płetwa mieczowa i sterowa - laminat poliestrowo szklany
 - kadłub, kratownica i pokład są razem sklejone
 - okucia mocowane są do wlaminowanych płyt aluminiowych
 
Dane techniczne OMEGI

 - długość: 6,20m
 - szerokość: 1,80m
 - powierzchnia żagli: 16m2
 - ciężar łodzi: 320kg
 - załoga: 3-4 osoby
 - płetwy mieczowa i balastowa obrotowe
 - maszt dł. 8,30m
 - ożaglowanie szkoleniowo turystyczne
   grot 11,50 m2
   fok 5,10 m2

Certyfikat CE - kategoria C

 
HISTORIA GIŻYCKIEJ OMEGI

Jacht typu Omega został po raz pierwszy skonstruowany przez Juliusza Sieradzkiego w 1942 r. Szybki, zwrotny, lekki, został sprawdzony przez dziesięciolecia podczas szkoleń i regat. Omega jest jachtem z duszą. Idealnie nadaje się do rejsów i regat integracyjnych. Łatwe prowadzenie i 'dzielność' sprawiają, że chwile spędzone na omedze długo pozostają w pamięci. Na tym jachcie wykształciły się pokolenia żeglarzy. Ta łódka pozwala na bliski kontakt z wodą.
 
Pierwsze testy prototypu giżyckiej omegi odbyły się w październiku 2004 roku. Laminat hybrydowy: żelkoty NPG - neopentoglikolowe (bardzo odporne na wodę, nawet słoną), pierwsza warstwa zbrojenia na żywicach epoxy-winyloestrowych (wytrzymałe mechanicznie i odporne chemicznie), obie te warstwy mają zapewnić długoletnią eksploatację jednostek. Reszta laminatu wykonana na bazie włókna szklanego (maty i tkaniny) i żywicy poliestrowej. Pokład przedni, pokład achterpiku i kokpitu jest wykonany na przekładce z Herexu gr. 12mm. Wszystkie elementy kadłuba (skorupa zewnętrzna, wkładki konstrukcyjne i skorupa pokładu) sklejone są ze sobą na klej strukturalny i w wysilonych miejscach dodatkowo ze sobą zlaminowane. Skrzynia mieczowa jest wylaminowywana razem ze skorupą aby zapewnić szczelność i zachować geometrię.
 
Producentem jachtów jest firma AKWEN - www.akwen.pl
 

© 2007 NexArt Studio

AKTUALNOŚCI | OFERTA | OMEGI | GALERIA | KALENDARIUM | PORT EKO-MARINA | KONTAKT